גלריית תמונות מהעולם
   הרצאות לימוד ומסע
   טיולים מאורגנים
   ייעוץ מסלולי טיול
   כתבות שלי
   מכתבי תודה והערכה
   טיולים לנוסע העצמאי
   מידע לתרמילאים
   איי בהאמאס קריביים וקובה
   איסלנד גרינלנד ולפלנד
   אפריקה
   דרום אמריקה
   המזרח הרחוק
   מרכז אמריקה
   תת היבשת ההודית
   צפון אמריקה
   אוסטרליה ניו זילנד והפסיפיק

  טיולים מאורגנים  
 
נושא: מאורגן להרי הרוקים הקנדיים טורונטו וניאגרה ושייט לאלסקה
מאת: מוטי סבאג מדריך טיולים

הרי הרוקיס ואלסקה – 19 ימים  

 


אלסקה, על פלאי הטבע שהתברכה בהם, מצדיקה את כל הסופרלטיבים המשמשים לתאר אותה ומציתה את דמיונם של תושבים ושל מבקרים כאחת.. צפייה בדוב חום המטפס במיתלול של עמק ונהר, או ישיבה על סיפון האונייה והתבוננות בגושי קרח המתפצלים משדה קרח שרוחבו  מספר קילומטרים, יירשמו כחוויות עמוקות של התפעמות מיפי הטבע. השאיפה לבקר בהרי הרוקי שבקנדה בהם נמצאים מראות נוף מן היפים שבעולם,  בשילוב אלסקה המסתורית שמשחר נעורינו חלמנו להגיע אליה. וכל זאת בתנאים נוחים והנאה מאוניית פאר עמה נשוט אל עבר הנופים הפראיים של הקרחונים והעיירות הציוריות העתיקות המשובצות ביניהם. נראה את הקרחונים האדירים ונהלך בין עמודי הטוטמים המגולפים שזאת תרבותם ואורח חייהם של האינדיאנים תושבי האזור.

 


יום 1 - תל אביב טורונטו

מנמל התעופה בן גוריון נמריא בטיסת לילה אל טורונטו שבקנדה. עם ההגעה העברה למלון. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור ראשוני בעיר , לינה בטורונטו.

 

יום 2 - טורונטו

נתחיל את הסיור בתצפית מאחד המגדלים הגבוהים בעולם - מגדל ה- CN ומשם נמשיך את הסיור ברחובותיה המשובצים במבנים ארכיטקטונים ומודרנים. נצפה בבית העיריה הישן והחדש,  במגורים שלאורך קו המים ובחיי המסחר הסואנים שמתחת לאדמה. לינה בטורונטו.

 

יום 3 - טורונטו – קלגרי – באנף – הרי הרוקיס

ניפרד מטורונטו ונצא בטיסה לקלגרי. עם ההגעה ניסע למלוננו אשר בעיירה באנף. נקודת התחלת סיורנו בשמורת הרי הרוקיס הקנדים. לינה בבאנף.

 

יום 4 - הרי הרוקיס

לפנינו יום סיור מלא במראות הטבע מהמדהימים שראיתם בחייכם. נעלה להר הסולפור בגונדולת הרים (רכבל), נהלך בין אגמים צלולים וכחולים-תורכיז, אוויר נקי ונהנה מן הנוף עוצר הנשימה. לינה בבאנף.

 

יום 5 באנף – הרי הרוקיס - ג'ספר

ניסע מבאנף לג'ספר הנמצאת בקצה הצפוני של שמורת הרי הרוקיס. בדרך ילוונו המראות הנהדרים של הרי הרוקיס ונעצור בצידי  שדה הקרח קולומביה הענק שבו אוטובוס מיוחד יסיענו על הקרחון אטבסקה. לינה בג'ספר.

 

יום 6 - ג'ספר - שמורת רובסון

היום נסייר בשמורת רובסון שהיא חלק מהרי הרוקיס, נהנה מתצפית לעבר הנוף המהמם. נמשיך ללינה בקמלופס.

 

יום 7 קמלופס - ונקובר - שייט לאלסקה

ניסע לוונקובר הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם ובה נושקים ההרים למים. עם הגעתנו לעיר נעלה על האוניה עימה נפליג בימים הבאים. לינה באונייה.

 

יום 8 - שייט ב"מעבר הפנימי" – INSIDE PASSAGE

"המעבר הפנימי" של אלסקה עוצב על ידי קרחונים לפני אלפי שנים. זהו אזור מקסים של פיורדים דוממים, איים רבים וייערות עד. היום נשוט במעבר הפנימי ומהאונייה נצפה על הנוף המרהיב ואם יתמזל מזלנו נראה ליוויתני ענק. לינה באונייה.

 

יום 9 - עגינה בנמל KETCHIKEN

הכפר הציורי קטצ'יקן, על שפת הים, הוא המקום בו נמצא  אוסף הטוטם הגדול בעולם המתעד את ההיסטוריה של ילידי דרום מערב  אלסקה וקנדה.לינה באונייה.

 

יום 10 - עגינה בנמל JUNEAU

לג'ונו יצא מוניטין  של אחת הערים הציוריות ביותר באלסקה. מעליה מתנוססות פסגותיהם המושלגות של ההרים ג'ונו ורוברטס ולידה זורמים מי תעלת גאסטינו  שלגדתה משתרעים הרציפים השוקקים. נעגון בנמל ג'ונו - בירת אלסקה ונצא לסיור בעיר.  לינה באונייה.

 

יום 11 - עגינה בנמל  סקאגווי - SKAGWAY

אווירת הספר של תקופת הבהלה לזהב עדיין חיה וקיימת בעיירה סקאגווי, הנקודה הצפונית ביותר במעבר הפנימי של אלסקה. נרד מן האוניה לסיור שבמהלכו נתוודע יותר לאורח החיים שהוא תוצר של מזג האוויר באלסקה. לינה באונייה.

 

יום 12 - עגינה לצורך תצפיות בקרחון GLACIER BAY

בזכות 16 קרחוני-ענק הגולשים משדה הקרח וההרים  וממלאים את הים בגושי קרח בכל הצורות, הגדלים וגווני הכחול, זכתה השממה הקפואה של הפארק הלאומי גליישר ביי למוניטין ברחבי העולם כולו. זהו שטח של יערות ירוקים, פיורדים תלולים וקרחונים, עם שפע של בעלי חיים ימיים, בהם לווייתנים גדולי-סנפיר, כלבי-ים, סוגי דולפינים ולוטריות- ים.  נעגון מול הגליישר ביי ונצפה באחד הקרחונים הגדולים בעולם. לינה באונייה.

 

 

יום 13 - שייט בקולג' פיורד – COLLEGE FJORD

היום נשוט בקולג' פיורד בו יש אוסף מרהיב של תריסר קרחונים. רבים באלסקה גורסים כי זהו המקום היפה  ביותר לתצפיות קרחונים. לינה באונייה.

 

 

יום 14 - עגינה בנמל סיוורד SEWARD – אנקורג' - טיסה לוונקובר 

בשעות הבוקר ניפרד מבית המלון הצף בו התארחנו כשבוע ימים וניסע לשדה התעופה של אנקורג' ממנו נטוס לוונקובר היפה.

לינה בוונקובר.

 

יום 15 וונקובר

נערוך סיור בעיר במהלכו נראה את הבניין דמוי ספינת המפרץ המציין את הארכיטקטורה החדשה וכן נהלך ברובע הישן של העיר גסטאון, ובצפון העיר נעפיל ל "גונדולת הרים" שתובילנו לתצפית מהר GROUSE וכן נהלך על הגשר התלוי קפילנו. לינה בוונקובר.

 

 

יום 16 - ויקטוריה - גני בוטשרד

עם בוקר נצא לשייט לאי ונקובר, שם נבקר בגני בוטשרד המרהיבים ביופיים ונמשיך לעיר הבירה  ויקטוריה, המשלבת בתוכה את האווירה הקנדית מסורתית עם יפי הטבע והגנים. עם ערב נחזור בשייט לוונקובר. לינה בוונקובר.

 

 

יום 17 – וונקובר – טורונטו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של וונקובר ונחצה בטיסה את קנדה. עם ההגעה לטורונטו העברה למלון. 

לינה בטורונטו.

 

 

יום 18 – מפלי הניאגרה – טורונטו - תל אביב

נסיים את הטיול עם יום מהנה במיוחד. ניסע  למפלי  הניאגרה, המפלים העצומים הנחשבים לאחד משבעת פלאי עולם - חוויה של פעם בחיים. נצפה אל מפלי הפרסה הקנדיים ואל המפלים האמריקאיים, בשעות אחר הצהריים נשוב לטורונטו ונעלה על טיסתנו בחזרה לתל אביב.

 

יום 19 – הגעה לתל אביב

בשעות אחר הצהריים ננחת בתל אביב.


דואר אלקטרוני   |   תגובה ויצירת קשר למוטי סבאג   |   שלחו לחבר/ה
הדפסה
מוטי סבאג מטייל שנים רבות ברחבי העולם כתרמילאי ומדריך טיולים ליעדים גיאוגרפיים אקזוטים ולא שיגרתים בחברה הגיאוגרפית .בעבר מנהל מחלקת הדרכה פיתוח יעדים וייעוץ בחברת התיירות מילניום.
יועץ ומתכנן טיולים ומסלולים לחבריי מועדון ממסי, לסוכני נסיעות ,לחברות מוסדות ולתרמילאים.
מרצה במכללות לתיירות וערבי חברה בליווי שקופיות על יעדים אקזוטיים ומסעות בעולם.
מצלם וכותב לעיתונים ומגזינים בנושאי תיירות.
 

ראשי  |  אודותי  |  יצירת קשר  |  קישורים  |  טיפים  |  הוספה למועדפים  |  תקנון האתר
כל הזכויות שמורות © מוטי סבאג
אין להעתיק או להשתמש באף חומר תמונות וכתבות ללא רשות מוטי סבאג ע"פ חוק

  בניית אתרים-ויביט